Prireditve in obvestila

Avstralija: POTOPIS DANES ODPADE!

8. 11. 2017 ob 19.30
Avstralija: POTOPIS DANES ODPADE!

SPOŠTOVANI.
POTOPIS ZARADI BOLEZNI PREDAVATELJA DANES ODPADE.

Vabljeni na potopisno predavanje. Tokrat nas bo Alen Červ popeljal vzdolž 4000 km dolge vzhodne obale Avstralije.

"Naše odkrivanje čarov dežele tam spodaj bo v grobem razdeljeno na tri sklope. Spoznali bomo vroči in vlažni sever, kjer nam bo med raziskovanjem tropskega deževnega pragozda družbo delal pester rastlinski in živalski svet, manjkali pa ne bodo niti fotogenični slapovi in plaže – pa tudi krokodili, strupene kače in pajki. Srečali se bomo z Aborigini, pozdravili Nemota in ostale prebivalce Velikega koralnega grebena, nato pa prek mondenega raja za surfanje – Gold Coasta – odleteli v metropolitanski Sydney.
Med muzeji, parki, restavracijami in nakupovalnimi centri bomo spoznali nekaj avstralske zgodovine, kulinarike in arhitekture, med drugim tudi najbolj prepoznavne znamenitosti, za vrhunec pa bomo podoživeli spremljanje novoletnega ognjemeta nad mestom.
Zadnji del potovanja bo potekal po 'mediteranskem' jugu. Potepali se bomo po prelepih plažah, ki jih ob mraku obiščejo kenguruji, poskusili bomo začutiti sproščen utrip edinega mesta v Avstraliji z dobro kavo – Melbourna, po obalah iskali sramežljive pingvine in se za konec podali še na pot po kultnem Great ocean roadu."

Ob dogodku bomo na razstavnem panoju izpostavili knjižnično gradivo o predstavljeni temi.

Prijazno vabljeni, vstopnine ni.