Prireditve in obvestila

Knjižnica na ulici - Evropski teden mobilnosti

16. 9. 2017
Knjižnica na ulici - Evropski teden mobilnosti
EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI bo letos ponovno povezal na tisoče evropskih mest v prizadevanjih za človeku in okolju bolj prijazne načine mobilnosti. Do vrhunca dogajanja med 16. in 22. septembrom bodo po vsej Evropi potekale številne aktivnosti, ki bodo spodbujale k pametni in trajnostni mobilnosti kot dobri investiciji. Slogan, ki povzema osrednjo temo letošnjega Evropskega tedna mobilnosti, se glasi: ZDRUŽIMO MOČI, DELIMO SI PREVOZ.
Več o tem si lahko preberete tukaj.

V tem času bo Občina Medvode za promet zaprla Medvoško cesto (od cca zadnjega uvoza na parkirišče Mercatorja), mimo lokala Štiri mačke ter most čez Soro (v dolžini cca 200 m), kjer se bodo izvajale različne aktivnosti.

Knjižnica v sklopu Evropskega tedna mobilnosti vabi na sledeče dogodke:

Sobota, 16. september, ob 10.00: Ustvarjalna delavnica na temo recikliranja - avtobus iz lepenke
Kje? Na parkirišču pred knjižnico, ki bo za promet zaprto; v primeru slabega vremena pa v prostorih knjižnice.

Torek, 19. september, od 16.00 do 18.00: Družabne igre za celo družino
Kje? Na križišču pri knjižnici, ki bo za promet zaprto; v primeru slabega vremena pa v prostorih knjižnice.

Torek, 19. september, ob 19.30: Filmski večer: Puškin - zadnji dvoboj (režija: Natalija Bondarčuk)
Kje? V Knjižnici Medvode.

Četrtek, 21. september, ob 17.00: Gledališka predstava Smetarko Darko

Ob lepem vremenu vas vabimo k posedanju na ležalnikih z dobro knjigo ali revijo v roki. Ves teden (razen v nedeljo) bodo od 10. pa do 18. ure, v soboto pa do 12. ure, na mostu čez Soro pri knjižnici na razpolago revije in knjige. Otroci se lahko v tem času prepustijo plesu kreativnosti in s kredami porišejo tla.

Vstopnine ni, prijazno vabljeni!