Medvoški kraji in Medvoška kultura na portalu Kamra.si

Novi digitalizirani zbirki starih razglednic z naslovom Medvoški kraji in Medvoška kultura na portalu Kamra.si

V Knjižnici Medvode oblikujemo zbirko starih razglednic od leta 2010. Med razglednicami, ki jih uspemo kupiti, jih je največ z motivom Medvod. Pogosto so bile izdane razglednice z motivom obeh gradov, Goričane in Lazarinijev dvorec iz Valburge, manjkrat panorame nekaterih vasi, kot na primer Goričane, Smlednik in Sora. Dokaj lahko je dobiti tudi razglednice s turističnimi motivi kot sta Katarina ali Topol in Zbilje. Poleg naših gradov in turističnih razglednic nam je v zadnjih dveh letih (v tem prispevku objavljamo razglednice kupljene v tem obdobju) uspelo pridobiti nekaj takih s športnimi motivi in z motivi lokalne kulture, zlasti gledaliških skupin.

Tokrat smo na portalu Kamra objavili 2 novi zbirki in sicer eno z naslovom MEDVOŠKI KRAJI s šestimi podzbirkami in 20 multimedijskimi elementi ter zbirko z naslovom MEDVOŠKA KULTURA s petimi podzbirkami in 20 multimedijskimi elementi.

Digitalizacija je bila izvedena s finančnimi sredstvi Ministrstva za kulturo v okviru izvajanja nalog območnosti.

Lahko pa si jih ogledate tudi na naši spletni strani pod zavihom Domoznanstvo, razglednice.