Poletavci – poletni bralci in NajPoletavci

11. 6. 2018
Poletavci – poletni bralci in NajPoletavci
POLETAVCI

KDO? Če si star/-a med 7 in 12 let, zelo rad/-a ali malo manj rad/-a bereš, si pravi/-a za Poletavce! V času poletnih počitnic se lahko pridružiš skupini poletnih bralcev tako, da 30 dni vsak dan pol ure bereš karkoli: knjige, stripe, revije, recepte ...
KAKO? Natisni si zgibanko (fant/punca) ali še bolje, poišči jo v knjižnici, izpolni seznam bralnih dni in vpiši svoje podatke. Seznam oddaj do 11. septembra 2018 v knjižnici ali ga pošlji na naslov Knjižnica Medvode, Cesta komandanta Staneta 10, 1215 Medvode, "Za Poletavce" ali na e-naslov: info@knjiznica-medvode.si.
POGOJI SODELOVANJA: Za sodelovanje moraš biti član Knjižnice Medvode. Če še nisi, prosi starše, da te vpišejo – do 18. leta je članarina brezplačna.
ZAKLJUČEK: Jeseni, 22. septembra, boš povabljen/-a na zaključno prireditev v družbo vedno zabavnega Teatra Cizamo, kjer boš dobil/-a priznanje in majico Poletavci – poletni bralci in sodelovala/-a pri žrebanju številnih nagrad.
Pravila sodelovanja v nagradnem žrebanju

(zgibanko najdeš tudi, če klikneš na sliko)

NAJPOLETAVCI

KDO? Če šteješ vsaj 13 in ne več kot 16 let, se poleti pridruži NajPoletavcem – najstnikom, ki so najboljši poletni bralci in sploh naj naj naj.
KAKO? Med poletnimi počitnicami preberi tri knjige in njihove naslove ter avtorje skupaj s svojimi podatki oddaj v spletnem obrazcu.
ZAKLJUČEK:  Jeseni, 22. septembra, boš povabljen/-a na zaključno prireditev v družbo vedno zabavnega Teatra Cizamo, kjer boš dobil/-a priznanje in majico Poletavci – poletni bralci in sodelovala/-a pri žrebanju številnih nagrad.  Zato brž v knjižnico ali na Biblos.si in izberi tri knjige, ki ti bodo bogatile svetle in vroče poletne dni in te napolnile z novimi življenjskimi modrostmi. Pa ne pozabi nam napisati, kaj si prebral/-a in kateri junak iz prebranih knjig te je najbolj navdušil. Če boš imel/-a pri oddaji spletnega obrazca težave, piši na info@knjiznica-medvode.si. Kar pa je najvažnejše, pridobil/-a boš super navado – branje in ugotovil/-a, da pol ure branja na dan prežene dolgčas stran!
Pravila za sodelovanje v nagradnem žrebanju

(klikni na sliko, da najdeš spletni obrazec)

Kot zanimivost naj ti povemo, da projekt poteka že sedmo leto zapored. Veseli smo vašega sodelovanja, ki je bilo do sedaj sledeče:

Leto 2012 2013 2014 2015 2016 2017
Število (Naj)Poletavcev 51 64 84 67 85 74

Vsem zagretim bralcem, Poletavcem in NajPoletavcem, želimo uspešen zaključek šolskega leta. Pozdravljamo vas z besedami Toneta Pavčka: "Če ne bomo brali, nas bo pobralo."

Projekt je prejel priznanje Slovenske sekcije IBBY 2014 za izjemne dosežke na področju promocije mladinske književnosti in branja.

Mestna knjižnica Ljubljana je nosilka projekta, sodelujemo: Cankarjeva knjižnica Vrhnika, Knjižnica A. T. Linharta Radovljica, Knjižnica Brežice, Knjižnica Črnomelj, Knjižnica dr. Tončka Pretnarja Tržič, Knjižnica Jožeta Udoviča Cerknica, Knjižnica Jurij Vega Dol pri Ljubljani, Knjižnica Franceta Balantiča Kamnik, Knjižnica Litija, Knjižnica Logatec, Knjižnica Medvode, Knjižnica Miklova hiša Ribnica, Knjižnica Šentjur, Lavričeva knjižnica Ajdovščina in Ljudska knjižnica Metlika.

Glavno nagrado daruje: Hervis d. o. o.

Podpirajo nas: Tiskarna Koštomaj, Knjigarna Konzorcij, JP Vodovod-Kanalizacija, Hofer, OUTFit, Chupa Chups in PEZ.