Pravljična ura na pustni torek

13. 2. 2018 ob 17.00
Pravljična ura na pustni torek

Vsak torek (od oktobra do konca maja) so otroci od četrtega leta dalje vabljeni na pravljično urico z ustvarjalno delavnico, ki jih pripravljamo knjižničarke Knjižnice Medvode.

Ker je 13. februar pustni torek, bo tokratna ustvarjalna delavnica malo drugačna: z nami bo Suzana, ki nam bo pomagala pri poslikavi obraza!

Poslikava obraza je ob pustu, prazniku šegavosti, priljubljena. Obraz pobarvamo v obliki metuljčka, klovna, mucka, lisičke, Valentina ali kakšne pravljične osebe. Otroci, premislite o tem, kaj bi radi bili, pridite povedat ali pa se poslikajte sami. Pomagali vam bomo pri preobrazbi za en dan.

Pravljične urice so oblika knjižne vzgoje, ki otroke uvaja v svet knjige in jim omogoča zgodnje prijetne izkušnje s potovanjem v svet literarnih junakov, hkrati pa jih s knjigo postopno in sistematično pripravljajo na vzgojo. Otrok ob poslušanju pravljice krepi pozornost (pazi na časovno sosledje dogodkov), doživlja estetsko ugodje, si ob tem širi literarno obzorje ter bogati besedni zaklad in literarni okus. Z ustvarjalnimi delavnicami (z različnimi likovnimi tehnikami) spodbujamo njihovo lastno kreativnost, izražanje in razmišljanje.

Vstopnine ni, prijazno vabljeni!